Ota yhteyttä milloin vaan!

Yhteystiedot:

Opetusministeri Sanni Grahn-Laasonen
sanni.grahn-laasonen@eduskunta.fi
Vastailen mielelläni myös Facebookin tai Twitterin välityksellä

Esikunta:

Erityisavustaja Heikki Kuutti Uusitalo
puh. 0295 3 30164, heikki.kuutti.uusitalo@minedu.fi
– varhaiskasvatus
– vapaa sivistystyö ja taiteen perusopetus
– korkeakoulut, tiede ja tutkimus
– maahanmuuttajien koulutus
– kirkollisasiat

Erityisavustaja Daniel Sazonov
puh. 045 129 6812, daniel.sazonov@minedu.fi
– opetusministerin mediasuhteet
– peruskoulu
– lukio ja ylioppilastutkinto
– ammatillinen koulutus

Eduskunta-avustaja Janika Takatalo
puh. 050 574 1700, janika.takatalo@eduskunta.fi
– eduskunta-asiat
– Hämeen vaalipiiri
– maakuntamatkat
– puolueyhteisö

Ministerin sihteeri Nanna Bergman
puh. 0295 3 30152, nanna.bergman@minedu.fi
– ministerin tapaamispyynnöt ja kutsut
– kaikki kalenteriasiat

Johdon assistentti Satu Salonen
puh. 0295 3 30282, satu.salonen@minedu.fi
– erityisavustajien tapaamispyynnöt ja kalenteriasiat