Yhteystiedot

 

Opetusministeri Sanni Grahn-Laasonen

sanni.grahn-laasonen@eduskunta.fi

Vastailen mielelläni myös Facebookin tai Twitterin välityksellä

 

Esikunta:

 

Erityisavustaja Emmi Venäläinen

puh. 0295 330 026, emmi.venalainen@minedu.fi

  • varhaiskasvatus
  • vapaa sivistystyö ja taiteen perusopetus
  • korkeakoulut, tiede ja tutkimus
  • maahanmuuttajien koulutus
  • peruskoulu
  • lukio ja ylioppilastutkinto
  • ammatillinen koulutus

 

Erityisavustaja Juho Mäki-Lohiluoma

puh. 050 475 3395, juho.maki-lohiluoma@minedu.fi

  • kirkollisasiat
  • opetusministerin viestintä ja haastattelupyynnöt
  • kansainväliset asiat

 

Erityisavustaja Daniel Sazonov(virkavapaalla 1.3.-14.4.)

puh. 045 129 6812, daniel.sazonov@minedu.fi

  • opetusministerin mediasuhteet
  • peruskoulu
  • lukio ja ylioppilastutkinto
  • ammatillinen koulutus

 

Eduskunta-avustaja Pauliina Kaaresvirta-Huhta

+358 50 574 1865, pauliina.kaaresvirta-huhta@eduskunta.fi

  • eduskunta-asiat
  • Hämeen-vaalipiiri
  • maakuntamatkat
  • puolueyhteisö

 

Ministerin sihteeri Nanna Bergman

puh. 0295 3 30152, nanna.bergman@minedu.fi

  • ministerin tapaamispyynnöt ja kutsut
  • kaikki kalenteriasiat

 

Johdon assistentti Satu Salonen
puh. 0295 3 30282, satu.salonen@minedu.fi

  • erityisavustajien tapaamispyynnöt ja kalenteriasiat